foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
ogrody.kalina@gmail.com
Kontakt

"KALINA"

Rodzinne Ogrody Działkowe

Kontakt

Rodzinny Ogród Działkowy
"KALINA"
Kalina, Gmina Gniezno
62-200 GNIEZNO
przegródka nr 17
NIP 784-15-67-513
e-mail: ogrody.kalina@gmail.com

Konto bankowe:
Bank Spółdzielczy w Gnieźnie 
59 9065 0006 0000 0000 1658 0001

Administrator strony: admin@kalina.gniezno.pl

Telefony Alarmowe

  • Służby ratunkowe:
    112
  • Obsługa elektryczna: 
    724 328 777
  • Dyżurny Policji w Gnieźnie
    47 772 12 11

W związku z licznymi pytaniami działkowców dotyczącymi opłat za energie elektryczną informuję o:

Ustawą z 7 października 2022 roku wprowadzono dwa mechanizmy służące ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku.

1. Mechanizm maksymalnej ceny energii elektrycznej dla gospodarstw domowych w kwocie nie wyższej niż 693 zł./MWh.

2. Zamrożenie cen energii elektrycznej do maksymalnie 2 MWh.

W związku z tym, że Zarząd ROD KALINA od wielu już lat starając się chronić nasze finanse – pochodzące przecież ze składek od naszych działkowców – podpisuje umowy długoterminowe ze sprzedawcami energii elektrycznej. Co zawsze zabezpiecza nas na czas podpisywanych umów przed wzrostem – w tym wypadku – cen energii elektrycznej. 

W nawiązaniu do pkt. 1 informuję, że cena jaką będzie płacić ROD Kalina w roku 2023 jest dużo niższa od 693 zł./MWh. Czyli od ceny od jakiej Ustawodawca postanowił chronić odbiorców taryfy G, którą posiada ROK KALINA.

W nawiązaniu do pkt 2. Informuję, że zamrożenie cen do maksymalnie 2 MWh nie dotyczy klientów rozliczanych według stałych stawek gwarantowanych w umowie. A taką właśnie umowę długoterminową posiada ROD KALINA.

I co istotne, a o czym działkowcy często zapominają odbiorcą energii elektrycznej jest ROD KALINA, a nie poszczególni działkowcy. Działkowiec nie jest odbiorcą indywidualnym w rozumieniu ustawy. Umowę posiada ROD Kalina, a nie działkowiec. Odbiorcą indywidualnym jest np. osoba posiadająca mieszkanie lub dom jednorodzinny, która zawarła indywidualną umowę z Zakładem Energetycznym na świadczenie usługi kompleksowej polegającej na sprzedaży energii elektrycznej oraz zapewnieniu świadczenia usługi dystrybucji do Miejsca dostarczania (MD) na potrzeby Obiektu.

Te w/w działania chronią nas przed skokowym wzrostem cen energii. Proszę jednak pamiętać, że cena za energię elektryczną to tylko część kosztów ponoszonych przez odbiorców. Druga część to tzw. koszty stałe - dystrybucja, na które nie mamy wpływu. A składniki za dystrybucję Urząd Regulacji Energetyki zmienia ( de facto podwyższa ) nawet po kilka razy w ciągu roku.

 

Pozdrawiam

Zarząd ROD KALINA

Z galerii

Kalina na FB

Dołącz do grupy na Facebook'u
Dyskutuj, dodawaj zdjęcia, ogłaszaj...

Przycinanie drzew

Profesjonalne przycinanie drzew z podnośnika koszowego
Waldemar Lewandowski
692-335-248

Wywóz szamba

Wywóz szamba
Waldemar Lewandowski
692-335-248